Vůbec první zahraniční akcí samostatné skupiny s cílem objevovat nové jeskyně byla expedice do rakouského pohoří Tennengebirge v létě 1992. Nápad na její zorganizování vznikl na základě nabídky Waltera Klappachera při jedné z jeho návštěv u ZO ČSS 6-17 Topas v Moravském krasu. Výpravy se zúčastnili: Z. Motyčka, T. Pavlovský a L. Vřešťálová (Ondrouchová) a dále členové ZO ČSS 6-17 Topas M. Audy a B. Fantová.
Vyrazili jsme od parkoviště nedaleko Werfenu, čekalo nás cca 1 500 výškových metrů k chatě Leopold-Happisch Haus a další den už jen krátký přesun do oblasti Sandkar, kde byla v jeskyni Marhofhöhle vestavěná chatička místních jeskyňářů. Seznámili jsme se s okolím, navštívili jsme i nějaké exkurzní lokality, a hlavně jsme prolezli a zmapovali částečně známou jeskyni Thorhöhle. Rakušáci byli přívětiví, tak jsme rovnou začali plánovat další expedici na příští rok.
Expedice v roce 1993 byla připravena na tři týdny s tím, že část materiálu nám rakouští jeskyňáři dopraví nahoru vrtulníkem, abychom nemuseli všechno nést. Druhé výpravy se zúčastnili: M. Audy, Z. Motyčka, T. Pavlovský, L. Vřešťálová (Ondrouchová), Ján Gajdošík a Martin Holubek.
Tábor jsme založili ve vedlejší portálové jeskyni, do které se přesně vešly naše dva stany. Dostali jsme za úkol pokračovat v Thorhöhle, kde jsme objevili krátké pokračování směrem dolů a krásnou paralelní studnu hlubokou 50 m. Nás více ale zajímal vlastní výzkum v jiných částech okolní planiny. To se místním moc nelíbilo, takže jsme sice objevili a zmapovali dvě větší jeskyně (Tysemjátam a Gajhol), ale po deseti dnech jsme zjistili, že komunikace s místními dost vázne. Zvolili jsme tedy odchod a tím se spolupráce s rakouskými speleology na Tennengebirge uzavřela.