Několik našich zahraničních výprav směřovalo také do jeskyňářské velmoci Franice.
Do Francie jsme se v letech 2002 a 2006 vydali do světoznámých podvodních jeskyní ležících v oblasti řek Dordogne a Lot. Během první výpravy sbírali své první zkušenosti s dlouhými a hlubokými jeskynními ponory s využitím heliových směsí, postupových lahví a podvodních skútrů J. Sirotek a Adolf Vondrka za doprovodu matadorů českého technického potápění Radoslava Husáka a Jiřího Hurába. Během týdne čtveřice navštívila a potápěla se v téměř všech významných lokalitách (Emergence du Ressel, Source de Landenouse, Font del Truffe, Fontaine Saint George, Gouffre de Cabouy). Během závěrečného ponoru v hluboké části 1. sifonu v Emergence du Ressel vytvořil R. Husák společně s J. Sirotkem tehdejší český rekord v délce jeskynního ponoru, když doplavali do vzdálenosti přes 1 200 m až k vzestupné části sifonu. Během této první návštěvy jsme také měli čest potkat se s legendami světového jeskynního potápění Tomem Mountem a Rickem Stantonem, který byl v té době pomyslným majitelem všech konců šňůr v místních jeskyních.
Druhý výlet byl věnován výcviku nových jeskynních potápěčů V. Kamana a R. Šebely (ZO ČSS 6-04 Rudice) a i během něj jsme navštívili valnou část výše zmíněných tradičních lokalit. Celá akce pak vyvrcholila hloubkovým ponorem J. Sirotka a J. Hurába v Gouffre de Saint-Sauver, v průběhu kterého si J. Sirotek způsobil kloubní formu dekompresní nemoci.
V červenci roku 2005 se V. Kaman účastnil sportovního sestupu do jeskyně Gouffre Berger. Tato akce měla původ v roce 2000 na Kaninu, kde se podobný tým pokoušel sestoupit do jeskyně Černělsko Brezno. Tam se hloubku tisíc metrů překonat nepodařilo, ale v Gouffre Berger se během 24 h trvající akce podařilo dosáhnout sifonu v hloubce 1 120 m. Akci připravila ZO ČSS 6-19 Plánivy v čele s Bohuslavem Kouteckým „Kocourem“, který využil svých letitých kontaktů s francouzskými speleology. Jeskyni Gouffre Berger navštívil v roce 2008 také Z. Motyčka v rámci kongresové exkurze a sestoupil do dómu Salle des Treize v hloubce 500 m.